رگولاتور محتوای فضای مجازی تعیین شد

براین اساس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در همکاری با این شورا رگولاتور محتوا می شود و اپراتورها نیز باید مجوز ارائه خدمات محتوایی ارزش افزوده موبایل را دریافت کنند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک  دکتر حسن علیزاده با اشاره به کاربردی شدن خدمات ارزش افزوده تلفن همراه در کشور و با بیان اینکه مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال نهاد اصلی نظارت بر مسایل فرهنگی، محتوایی و نرم افزارهای تلفن همراه است، گفت: متاسفانه در سال های قبل به دلیل نداشتن قوانین مشخص، نظارت در این حوزه به خوبی اعمال نمی شد و باید گفت که اقدامات نظارتی در چندماه اخیر شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه آیین نامه ای به صورت پیش نویس آماده شده و در کمیسیون محتوای شورای عالی فضای مجازی در حال بررسی است، اظهار داشت: با اجرایی شدن این آیین نامه وضعیت محتوایی سرویس های ارزش افزوده ساماندهی می شود.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با تاکید بر اینکه این مصوبه تا پایان سال جاری نهایی می شود، گفت: در این راستا مرکز رسانه های دیجیتال به رگولاتور محتوا تبدیل خواهد شد.

علیزاده با بیان اینکه تاکنون نهاد رگولاتوری در حوزه محتوا وجود نداشته تصریح کرد: بر اساس این مصوبه محتوای پیامک ها، تم موبایل، آهنگ پیشواز، بازی های موبایلی و سایر حوزه های مرتبط در این زمینه ساماندهی می شود.

وی با بیان اینکه با اجرای این مصوبه شرکت های فعال در این حوزه و اپراتورهای تلفن همراه باید مجوز لازم را از مرکز رسانه های دیجیتال اخذ کنند افزود: این پیش نویس پس از تصویب به همه شرکت های فعال در این حوزه و اپراتورها ابلاغ خواهد شد.

رئیس مرکز رسانه های دیجیتال با تاکید بر اینکه این خدمات به حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، خدمات شهری و سایر بخش های دیگر مرتبط می شود، گفت: اگرچه تلفن همراه می تواند فرایند زندگی بشر را تسهیل کند ولی در کنار خود می تواند عوارض منفی نیز داشته باشد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا حمایت شده