گوشی هوشمند این بار به کمک دسته چک

 به نقل از باشگاه خبرنگاران برنامه هایی برای از بین بردن چک از سال ۲۰۱۸ وجود دارد. هر چند برخی دولت ها هنوز با این طرح مخالف اند.

به هر حال این باور هست که با آوردن این فناوری به عصر مدرن می توان مراحل روند پرداخت چک را کاهش داد. برنامه های Barclays برای آزمایش این فناوری در اوایل سال جدید به مردم اجازه می دهد که چک ها را با استفاده از گوشی هوشمند یا تبلت اسکن کنند.

اگر آزمایش این فناوری به خوبی جواب دهد؛ راه اندازی کامل عکس برداری از چک، در برنامه بانکداری موبایل در نیمه دوم سال 2014 گسترش پیدا می کند .

دولت بریتانیا می خواهد برای سرعت بخشیدن به پرداخت چک، قانونی را تصویب کند که به بانک ها اجازه دهد پردازش چک ها سریعتر انجام شود و به جای چک های کاغذی با استفاده از عکس چک، آنها را وصول کنند. این تکنولوژی در حال حاضر به طور گسترده ای در ایالات متحده آمریکا استفاده می شود.

“عکس گرفتن از چک” باعث می شود که در هر مرحله از فرایند پرداخت چک لازم نباشد از آن نسخه کپی تهیه شود. این به این معنی است که زمان تلف شده برای انتقال چک بین بانک های مختلف از بین می رود و همچنین باعث کاهش هزینه ها می شود.

براساس این طرح مردم بدون گوشی هوشمند قادر به استفاده فناوری های مشابه در موارد پرداخت های نقدی یا مسائل مربوط به بانکداری نخواهند بود. این برنامه توسط مشتریان و کارمندان بانک مورد استقبال قرار گرفته بود.

با وجود افزایش محبوبیت فناوری های جدید مانند بانکداری آنلاین و پرداخت ها توسط موبایل، ولی نزدیک به 840 میلیون دلار از چک ها در سال گذشته پردازش شده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا حمایت شده