تکمیل دو طرح «نماد» و «انتقال سه وجهی» اولویت اصلی امسال بانک مرکزی

و سه هدف ایجاد و تکمیل پایگاه داده جامع متمرکز مشتریان، ایجاد بستر مشترک و زیرساختی برای امنیت بانکداری مجازی و ایجاد هویت دیجیتالی برای مشتریان بانکی دنبال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک ناصر حکیمی در گفت‌وگو با فارس  با اشاره به چند طرح در دست اجرای بانک مرکزی  در حوزه فناوری اطلاعات، اظهار داشت: اولویت اصلی این بانک در حوزه بانکداری الکترونیک اتمام و تکمیل دو طرح نماد و انتقال سه وجهی پول  در سال جاری است.با توجه به اینکه این طرح‌ها هنوز تکمیل نشده، هدف ما در سال جاری تکمیل آنها در سال 92 است و به همین دلیل طرح جدیدی در دستور کار نداریم.

وی افزود: یکی از این طرح‌ها طرح انتقال سه‌وجهی و دیگری طرح «نماد» است که با توجه به حجم بالای پروژه‌‌های در حال اجرا در بانک‌ها و بانک مرکزی، به ثمر رساندن این دو طرح از اولویت‌های اصلی بانک مرکزی در حوزه فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک است.

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی تصریح کرد: طرح «نماد» و «انتقال سه‌وجهی» از سال گذشته مصوب و ابلاغ شده است و سعی می‌کنیم تا پایان سال این دو پروژه به به اتمام برسانیم.

وی در با بیان اینکه «نماد» مخفف نظام مدیریت امضای دیجیتال است، گفت: در این طرح سه هدف ایجاد و تکمیل پایگاه داده جامع متمرکز مشتریان، ایجاد بستر مشترک و زیرساختی برای امنیت بانکداری مجازی و ایجاد هویت دیجیتالی برای مشتریان بانکی دنبال می‌شود.

حکیمی درخصوص طرح انتقال سه‌وجهی اظهارداشت: براساس این طرح انتقال پول از به وسیله تمامی خودپردازهای بانک‌‌ها امکان‌پذیر خواهد بود که البته سیستم آن در اغلب بانک‌ها فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا حمایت شده