استقبال از تکنولوژی NFC در شبکه حمل و نقل و مراکز سوخت

 

به نقل از ایران کیش  ویزا برای پیاده‌سازی پرداخت‌های غیرتماسی و NFC موبایلی در پمپ‌بنزین‌های Shell آلمان در سال 2014 توافقنامه همکاری با شرکت Shell امضا کرد. دارندگان کارت می‌توانند برای پرداخت‌های غیرتماسی تا سقف 25 یورو، بدون وارد کردن PIN یا تایید امضا، تراکنش خود را انجام دهند اما برای قیمت‌های بالاتر، دارنده کارت تراکنش را از طریق امضا یا PIN تایید می‌کند.

پرداخت‌های غیرتماسی ویزا بر پایه تکنولوژی payWave است که در نسل جدیدی از پایانه‌های فروش که Shell معرفی خواهد کرد، پیاده‌سازی شده است. پذیرش این نوع پرداخت‌ها توسط بانک Barclays آغاز خواهد شد.

http://www.thepaypers.com

ورود تکنولوژی NFC به صفحه نمایش تاکسی‌ها

دو کمپانی مطرح و فعال در زمینه تکنولوژی موبایل قصد دارند صفحه نمایش تاکسی‌ها را به تکنولوژی NFC مجهز کنند.

این سرویس جدید این امکان را برای مسافران فراهم می‌کند تا در حین سفر کوتاه خود فعالیت‌های دیگری انجام دهند. سولوشن «mTAG» کمپانی «Blue Bite» ابتدا با نمایش یک ویدیو یا پیغام روی صفحه نمایش تاکسی، مسافر را به انتخاب سولوشن mTAG از روی صفحه نمایش تاکسی ترغیب می‌کند. به‌محض انتخاب، مسافر می‌تواند هر فایل محتوایی مانند موزیک، ویدیو، اپلیکیشن‌های موبایلی، نقشه وغیره را دانلود کند.

شرکت Blue Bite و CMT برای مسافرانی که به NFC و گوشی هوشمند نیز دسترسی ندارند، تمهیداتی اندیشیده‌اند که بر اساس آن، افراد می‌توانند با اسکن بارکد مربوطه، به همان محتوا دسترسی یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا حمایت شده