یست و ششمین همایش بین‌المللی بانکداری اسلامی شهریور برگزار می‌شود

  وی استقرار بانکداری اسلامی را یکی از مهم‌ترین تحولات صنعت بانکداری دانست و گفت: اکنون نظام مالی اسلامی، بخشی مهم و قابل رقابت از نظام مالی جهانی را تشکیل داده و به عنوان یک عامل تسهیل‌کننده حرکت اقتصاد در جهت رشد و توسعه پایدار شناخته می‌ شود.
رضوی با اشاره به اینکه نظام بانکداری اسلامی بر مبنای اصول و ارزش‌های دین مبین اسلام پایه‌گذاری شده است، افزود:بانکداری اسلامی ابتدا در چند کشور اسلامی به اجرا گذاشته شد و پس از شناخت قابلیت¬های بانکداری اسلامی در جهان و افزایش تقاضا برای محصولات و خدمات آن، بسیاری از بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری کشورهای غیرمسلمان نیز برای تنوع بخشیدن به محصولات و خدمات خود و پاسخگویی به نیازها و تقاضاهای روزافزون مشتریان، به استفاده از این شیوه بانکداری روی آوردند و جایگاه ویژه‌ای را برای ارایه خدمات  به آن تخصیص دادند.

رئیس موسسه آموزش عالی بانکداری ایران با بیان اینکه برخی از دانشگاه‌های معتبر جهان، بخش‌هایی را برای انجام مطالعات و پژوهش‌های علمی‌ در زمینه بانکداری و خدمات مالی اسلامی ایجاد کرده اند، گفت:امروزه، برخی از کشورهای اسلامی با ایجاد نهادهای مالی اسلامی و انجام بررسی ها و پژوهش‌های علمی، به پیشرفت‌های شایان توجهی در زمینه ابزارهای نوین مالی و توسعه دانش بانکداری اسلامی دست یافته‌‌اند.
وی با بیان اینکه دو مجله Euromoney و The Banker مرجع مالی معتبر برای بانکداری در جهان به‌شمار می‌روند، گفت:با مراجعه به این مجلات معروف می‌توانید سودآوری بانکهای اسلامی و غیراسلامی را از محل ارائه خدمات مالی اسلامی مشاهده نمایید.

وی همچنین ارزش کل دارایی های بانک های اسلامی تا سال 2018 را بالغ بر 3400 میلیارد دلار ذکر کرد و گفت: کل دارایی ایران در 30 سال گذشته 518 میلیارد دلار بود  و 37 درصد دارایی های بانک های اسلامی به کشورمان تعلق دارد.

رضوی محورهای بیست‌و ‌ششمین همایش را « تجربه جهانی بانکداری اسلامی: روشهای تأمین مالی، ابزارها، خدمات و محصولات » عنوان کرد.
گفتنی است؛ بیست و ششمین همایش بانکداری اسلامی روزهای دهم و یازدهم شهریورماه سال جاری با حضور مقام های اقتصادی و استادان حوزه و دانشگاه و تنی چند از پژوهشگران این رشته از خارج کشور در مرکز همایش های صداو سیما برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا حمایت شده