یست و ششمین همایش بین‌المللی بانکداری اسلامی شهریور برگزار می‌شود

  وی استقرار بانکداری اسلامی را یکی از مهم‌ترین تحولات صنعت بانکداری دانست و گفت: اکنون نظام مالی اسلامی، بخشی مهم و قابل رقابت از نظام مالی جهانی را تشکیل داده و به عنوان یک عامل تسهیل‌کننده حرکت اقتصاد در جهت رشد و توسعه پایدار شناخته می‌ شود.
رضوی با اشاره به اینکه نظام بانکداری اسلامی بر مبنای اصول و ارزش‌های دین مبین اسلام پایه‌گذاری شده است، افزود:بانکداری اسلامی ابتدا در چند کشور اسلامی به اجرا گذاشته شد و پس از شناخت قابلیت¬های بانکداری اسلامی در جهان و افزایش تقاضا برای محصولات و خدمات آن، بسیاری از بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری کشورهای غیرمسلمان نیز برای تنوع بخشیدن به محصولات و خدمات خود و پاسخگویی به نیازها و تقاضاهای روزافزون مشتریان، به استفاده از این شیوه بانکداری روی آوردند و جایگاه ویژه‌ای را برای ارایه خدمات  به آن تخصیص دادند.

رئیس موسسه آموزش عالی بانکداری ایران با بیان اینکه برخی از دانشگاه‌های معتبر جهان، بخش‌هایی را برای انجام مطالعات و پژوهش‌های علمی‌ در زمینه بانکداری و خدمات مالی اسلامی ایجاد کرده اند، گفت:امروزه، برخی از کشورهای اسلامی با ایجاد نهادهای مالی اسلامی و انجام بررسی ها و پژوهش‌های علمی، به پیشرفت‌های شایان توجهی در زمینه ابزارهای نوین مالی و توسعه دانش بانکداری اسلامی دست یافته‌‌اند.
وی با بیان اینکه دو مجله Euromoney و The Banker مرجع مالی معتبر برای بانکداری در جهان به‌شمار می‌روند، گفت:با مراجعه به این مجلات معروف می‌توانید سودآوری بانکهای اسلامی و غیراسلامی را از محل ارائه خدمات مالی اسلامی مشاهده نمایید.

وی همچنین ارزش کل دارایی های بانک های اسلامی تا سال 2018 را بالغ بر 3400 میلیارد دلار ذکر کرد و گفت: کل دارایی ایران در 30 سال گذشته 518 میلیارد دلار بود  و 37 درصد دارایی های بانک های اسلامی به کشورمان تعلق دارد.

رضوی محورهای بیست‌و ‌ششمین همایش را « تجربه جهانی بانکداری اسلامی: روشهای تأمین مالی، ابزارها، خدمات و محصولات » عنوان کرد.
گفتنی است؛ بیست و ششمین همایش بانکداری اسلامی روزهای دهم و یازدهم شهریورماه سال جاری با حضور مقام های اقتصادی و استادان حوزه و دانشگاه و تنی چند از پژوهشگران این رشته از خارج کشور در مرکز همایش های صداو سیما برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: محتوا حمایت شده