هشدار بانک ملی ایران نسبت به کلاهبرداری‌های الکترونیک

مشتریان را به کنار دستگاه‌های خودپرداز کشانده و با به کارگیری ترفندهای خاصی آن‌ها را وادار به انتقال وجه به حساب‌های جعلی از پیش افتتاح شده و یا هک شده نموده و کلاهبرداری‌های کلان انجام می دهند.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،به نقل از روابط عمومی بانک ملی بانک ملی ایران نسبت به شیوه‌های مختلف کلاهبرداری افراد سودجو به مشتریان هشدار داد.

 اخیراً کلاهبرداران از طریق پیامک و یا تلفن با عناوینی نظیر برنده شدن در قرعه‌کشی‌ها و جوایز مختلف و یا پرداخت مبالغی جهت شرکت در امور خیریه و یا خرید‌های کلان، مشتریان را به کنار دستگاه‌های خودپرداز کشانده و با به کارگیری ترفندهای خاصی آن‌ها را وادار به انتقال وجه به حساب‌های جعلی از پیش افتتاح شده و یا هک شده نموده و کلاهبرداری‌های کلان انجام می دهند.

براسای اطلاعات دریافتی، کلاهبرداران همچنین با دسترسی به اطلاعات حساب مشتریان از طریق اینترنت از آن حساب‌ها برداشت می‌نمایند.

همچنین در صورتی که افرادی با دستاویز قرار دادن موارد فوق طی تماس تلفنی با مشتریان اعلام نمایند که تصمیم به انتقال وجه به حساب مشتریان را دارند و از آنها درخواست نمایند منوی انگلیسی خودپردازها را انتخاب کنند، احتمال کلاهبرداری وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا حمایت شده