برنامه های جدید بانک مرکزی اعلام شد

 

محمود بهمنی ، با بیان اینکه، در بحث نقل و انتقالات دارایی های خود مشکلاتی با برخی از کشورها داریم،به ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر وجوه حاصل از درآمدهای نفتی در کشورهای مختلف پس از خرید به حساب آنها واریز می شود.

به گفته وی، بر همین اساس باید به سوی انطباق هر چه بیشتر الگوی تجارت خارجی با الگوی درآمدهای ارزی حرکت کنیم.

وی با اشاره به غیر متمرکز کردن نظارت های بانک مرکزی در دو سال گذشته، گفت: این امر در راستای افزایش نظارت ها در محل انجام شده است.

رییس کل بانک مرکزی با بیان آن که، مشکلات دو موسسه مالی و اعتباری در سال های گذشته، کشور را با معضلاتی مواجه کرد، اظهار داشت: عملکرد هر یک از موسسات مالی و اعتباری و صندوق های قرض الحسنه که با ضوابط بانک مرکزی مطابقت نداشته باشد، تعطیل خواهند شد.

وی با اشاره به تبدیل 1700 تعاونی به 14 تعاونی اعتباری گفت: تعاونی های جدید باید ضوابط بانک مرکزی را بپذیرند و فعالیت هایشان مطابق با این بانک باشد.

وی با اشاره به خرید 100 میلیون اوراق قرضه راه آهن آمریکا توسط یک موسسه مالی و اعتباری افزود: چنین موسسه ای نباید در کشور فعالیت داشته باشد.

بهمنی گفت: برخی از موسسات و قرض الحسنه ها 20 تا 30 سال بدون مجوز در کشور فعالیت کرده اند و به همین دلیل نظارت بر آنها به دلیل حجم بالای منابع و تعداد شعب بسیار مشکل است، اما تلاش می شود در اسرع وقت به تمامی آنان رسیدگی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: محتوا حمایت شده