wrapper

حامد

حامد

برترین روندهای بانکداری در سال ۲۰۱۶

دیوید هورتون؛ رئیس بخش نوآوری در سینکرن / با نگاهی به سال ۲۰۱۵ می‌بینیم که کل صنعت بانکداری درنهایت به‌سوی تحولات دیجیتالی پیش رفته است. در انگلستان نیرویی بیدار شده است و رقابت با سیلیکون ولی برای رهبری فین‌تک موضوع اصلی بسیاری از مباحثه‌ها بود.

ادامه مطلب...

بانکداری باز و ماراتن نوآوری

مینا نوبهار / برنامه ششم توسعه که یکی از اولویت‌های خود را موضوع تأمین مالی و توسعه ابزارهای مالی قرار داده، فعالان حوزه مالی و بانکی را بر آن داشته تا در راستای تحقق نوآوری و توسعه خدمات خود به حمایت از استارت‌آپ‌های فین‌تک روی بیاورند.

ادامه مطلب...

نمایشگاه کارت و پرداخت آسیا 2016

دانلود بروشور نمایشگاه کارت و پرداخت آسیا 2016

ادامه مطلب...

آسان‌ شدن ایجاد کسب‌وکارهای مجازی

مقررات جدیدی برای آسان‌گیری ایجاد کسب‌وکارهای مجازی در بازار دیجیتال و البته در حوزه تولید محتواهای فرهنگی وضع شده است.وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قصد دارد راه توسعه کسب‌و‌کارهای مجازی را برای آن دسته از افرادی که توان مالی راه‌اندازی مکانی ثابت و مشخص ندارند، راحت‌تر کند و به این دلیل اخیرا رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات خبر از تسهیل مقررات‌ فعالیت در بازار دیجیتال داد.

ادامه مطلب...

Forbes:۵ثروتمند نخست جهان تکنولوژی

این نسل جدید میلیاردرها عموما در دهه سوم زندگی خود هستند و نمایانگر مسیر جدید موفقیتی هستند که صنعت تکنولوژی پیش روی استعدادهای جدید گشوده است.به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک زمانی تنها ثروتمند دنیای تکنولوژی که در لیست ثروتمندان جهان قرار می‌گرفت بیل‌گیتس بود. گیتس و به دنبال او مدیران موفقی از صنعت تکنولوژی مانند لری الیسون به همه نشان دادند که این صنعت تا چه اندازه می‌تواند پولساز باشد.

ادامه مطلب...

تغییر و تحولات حوزه فینتک هم چنان در سراسر جهان گسترش می یابد

موضوعات این کنفرانس حول محور نقش آزمایشگاه های نوآوری، بیت کوین، شهرهای هوشمند، انرژی های تجدیدپذیر، پرداخت های درحال ظهور، بانکداری اجتماعی و فرصت های کسب وکار در ایران مورد بحث خواهد بود.//مؤسسه Digital Finance (پول دیجیتال)، با همکاری شرکت هلدینگ سنا پرداخت، در ماه اکتبر کنفرانسی در جزیره آزاد کیش برگزار خواهد کرد./ما با یک پدیده رسانه ای طرف هستیم که هر از چندگاهی نام او در کشور با وعده های بزرگ مطرح می شود که دقیقا مشخص نیست تا چه میزان قابلیت اجرایی دارند.

ادامه مطلب...

کارت اعتباری هوشمند چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا از به همراه داشتن چندین کارت اعتباری در کیف پولتان خسته شده‌اید؟ ای کاش فناوری جدیدی بتواند جایگزین این کارت‌های اعتباری فعلی شوند و دیگر نیاز به چندین کارت اعتباری نداشته باشیم. خوب ممکن است این فناوری هم‌اکنون معرفی شده باشد. سیستم‌های پرداختی معروفی نظیر Google Wallet ،Apple pay ،Samsung Pay و همچنین Android Pay تنها به تلفن‌های هوشمند در عملیات پرداخت توجه کرده‌اند. تمام این سیستم‌ها عملکرد خوبی در پرداخت دارند اما متاسفانه عالی و کاملاً بی‌نقص نیستند. به همین دلیل حالا یک تازه وارد در زمینه پرداخت الکترونیکی معرفی شده است؛ «کارت‌های اعتباری هوشمند.»

ادامه مطلب...

رونمایی از «کت و شلوار هوشمند» سامسونگ

سامسونگ از ابزارهای پرداخت پوشیدنی خود رونمایی می کند. در کت و شلوار هوشمند سامسونگ یک تگ NFC در دکمه سرآستین تعبیه شده است که حکم کیف پول الکترونیکی قابل شارژ با موبایل را دارد./رخلاف محصول «ژاکت غیرتماسی» که در اوایل این هفته با نام تجاری «Lyle and Scott» روانه بازار شد، هنوز «کت و شلوار هوشمند» به تجهیزات پرداخت غیرتماسی مجهز نشده است. اما تگ تعبیه شده در این لباس هوشمند، به دستگاه موبایل کاربر متصل می شود و می تواند اپلیکیشن ها را باز کند و کارت ویزیت های ذخیره شده در گوشی را مرور کند./سرویس «On-bag» یک کیف پول الکترونیکی جدید است که ماژول باتری در خود دارد و می تواند گوشی هوشمند کاربر را بدون استفاده از کابل شارژ کند، میزان شارژ باقیمانده را محاسبه کرده و از خدمات «گوشی من کجاست؟» نیز استفاده کند.

ادامه مطلب...

ساتوشی ناکاموتو

خیلی‌ها روز و شب به کاوش آن می‌پردازند، زندگی خود را برای آن کنار گذاشته‌اند و به‌جز آن چیزی نمی‌بینند. بیت‌کوین شده زندگی تعدادی از خوره‌ها و حتی آدم‌های عادی. جالب اینجا است که در میان این افراد، کسانی هستند که هنوز عمیق و کامل درک نکرده‌اند که «بیت‌کوین چیست؟» و البته هیچ‌کسی هم نیست که بداند «خالق بیت‌کوین کیست؟» این سایه مرموز کیست که دنیای اقتصاد و بانکداری را تکان داده ‌است؟ کسی که برخی از قدرتمندترین مردان و زنان دنیا به خونش تشنه‌اند و جماعتی از خوره‌های کامپیوتر او را می‌ستایند. فقط یک نام عجیب سرنخ ماجراست: ساتوشی ناکاموتو. نامی که معلوم نیست اسم یک گروه است یا اسم یک شخص، اسم رمز است یا اسم مستعار.

ادامه مطلب...

آینده نظام بانکی چقدر روشن است؟

دقیقا یک ماه از توافق ایران و ۵+۱ گذشته است و در این مدت اندک حجم انبوه مطالب تولید شده درباره دوران بعد از تحریم، دیوانه‌کننده است. هنوز همه درباره تأثیر مثبت و منفی دوران تازه‌ای که ایران وارد آن شده صحبت می‌کنند. یکی از مهم‌ترین نهادهای اقتصادی که توفان تحریم‌ها آن را نواخته بود، نهاد مالی و بانکی در ایران بود.

ادامه مطلب...

معرفی تامین کنندگان

شرکت Conteg

کمپانی Conteg کار خود را با تولید رک در سال 1998 شروع کرده و از آن سال بصورت مستمر و گسترده در بازار IT به عنوان کمپانی ارائه کننده Total Solution for data centerحضور داشته است.کمپانی Conteg در پراگ جمهوری چک واقع است

ادامه مطلب...

محل تبلیغات

معرفی تصویری